-Alçıpan
-Toz Alçılar
-Alçıpan Profilleri
-Bağlantı Elemanları
-Kutu Profiller
-İzolasyon Ürünleri

CAM YÜNÜ ÇATI ŞİLTESİ
Camyünü Çatı Şiltesi, çıplak veya bir yüzünde buhar kesici alüminyum folyolu olarak imal edilir.

Faydaları şu şekilde özetlenebilir :
Camyünü Çatı Şiltesi hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır.
Camyününün ve yüzey kaplama malzemesinin özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar.
Çatı Şiltesi ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır.

Kullanım Alanları:
Kullanılmayan çatıların yalıtımında, döşemeye serilmek sureti ile uygulanır. Alüminyum folyolu şiltenin kullanıldığı durumlarda buhar kesici olan folyolu yüz, daima sıcak tarafta bulunmalıdır.

 

CAMYÜNÜ DUVAR LEVHASI
İzocam Duvar Levhaları, kimyevi bir katkı malzemesi olan silikon ilavesi ile su geçirmez ve suyu reddeden bir özellikle, çıplak olarak imal edilmiştir.

İzocam Duvar Levhası, nemi ve suyu reddedici özelliği dolayısı ile, bina dış kaplama yüzeyinde ortaya çıkabilecek bir hasardan meydana gelebilecek bir su sızıntısı dahi, bünyesine kabul etmeyerek, daima kuru kalmayı ve bunun sonucu yalıtım özelliğinin etkilenmemesini sağlar. İç ortamdan nüfuz ederek, yalıtım malzemesi bünyesinde yoğuşacak su buharının, suyu reddedici özelliği dolayısı ile süratle bünyesinden atarak, daima kuru kalmayı ve yalıtım değerinin etkilenmemesini sağlar. Yalıtım malzemeleri arasında bu güvenceyi sağlayabilen başka bir malzeme bulunmamaktadır

Kullanım Alanları:
İki duvar arasında su itici, silikonlu ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak.Çift cidarlı sandviç duvar panolarında. Güneş kollektörleri yalıtımında. Akustik amaçlı uygulamalarda. Dış cephe kaplamaları arkasında su itici silikonlu ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak.FOAMBOARD
Foamboard, ekstrüde polistiren sert köpükten levha şeklinde bir ısı yalıtım malzemesidir. Foamboard, özellikle dış duvarların sıva altı ısı yalıtımı için üretilen bir üründür.

Avantajları şunlardır :
Isı yalıtım değeri çok yüksektir. % 100 kapalı gözenekli, homojen bir hücre yapısına sahiptir. Bünyesine su almaz. Boyut stabilitesi çok iyidir. Basma mukavemeti çok yüksektir. Isı köprülerini ortadan kaldıracak şekilde kenarları lamba profillidir. Çürümez, dağılmaz. Her çeşit kesici aletle kolayca kesilir, ufalanmaz, fire vermez. Hafiftir. Taşıma, işleme ve uygulaması kolaydır.
Kullanım Alanları:
Foamboard dış duvarların dış yüzünden veya iç yüzünden ısı yalıtımı amacıyla, özellikle sıva altı uygulaması için kullanılır.Ayrıca, toprak altında kalan bodrum dış duvarlarında su yalıtımı üzerine ısı yalıtımı amacı ile kullanılır.Basma mukavemetinin çok yüksek olması nedeniyle, sıvanın sağlamlığı bakımından sıva altında yeterli dirençte bir zemin oluşturur. Bünyesine su almadığı için, toprak altında kalan bodrum duvarlarında, su yalıtımının dış yüzüne uygulanarak su yalıtımını korur ve toprak baskısına karşı yeterli direnç gösterir.

 

STRAFOR LEVHA
Polistiren hammaddesinin su buharı ile teması sonucu, hammadde granüllerinin içinde bulunan pentan gazının granülleri şişirmesi ve birbirine yapıştırması sureti ile, içinde bulundukları hacmin boyutlarını alması yolu ile üretilirler. Sonradan rezistans teli ile istenen boyutlarda kesilebilirler. Strafor, organik asıllı olup, bir petrol türevidir.

Faydaları şu şekilde sıralayabiliriz :
Kolay kesilir ve uygulanır.
Basınca dayanıklıdır.
Yüksek ısı yalıtımı sağlar.
Paslanma yapmaz.

Kullanım Alanları:
Soğuk hava depoları. Ticari buzdolapları. Soğutma sistemli araçlar. Dilastasyon fugaları. Prefabrik beton elemanlar. Teras çatılar. İki duvar arası. Dış duvarların içten ısı yalıtımı Dış duvarların dıştan ısı yalıtımı. Dekorasyon işleri